UWM w 360 stopniach

 

 

Zapraszamy do wirtualnych spacerów po kampusie UWM w perspektywie 360 stopni.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do wirtualnego spaceru po kampusie. Dzięki nagraniom w perspektywie 360 stopni można zajrzeć do laboratoriów, pracowni i sal wykładowych największego uniwersytetu w Polsce północo-wschodniej.

Przewodnikami w tym wirtualnym spacerze są pracownicy i studenci UWM, którzy opowiedzą m.in. o wybranym wydziale i zaletach studiowania w Kortowie. Do wybrania się na wirtualny spacer nie potrzebujesz specjalnej technologii ani wyszukanych aplikacji. Wystarczy zwykły smartfon, tablet czy komputer.

Aby obejrzeć film, należy wejść w umieszczony poniżej link do filmu umieszczonego na kanale YouTube Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - serwis sam wykryje typ urządzenia i rozpocznie wyświetlanie nagrania.

 

Zobacz prezentację:

-        Collegium Medicum (Wydział Lekarski i Szkoła Zdrowia Publicznego) [otwórz]

-        Filia w Ełku [otwórz]

-        Wydział Bioinżynierii Zwierząt [otwórz]

-        Wydział Biologii i Biotechnologii [otwórz]

-        Wydział Geoinżynierii [otwórz]

-        Wydział Humanistyczny [otwórz]

-        Wydział Matematyki i Informatyki [otwórz]

-        Wydział Medycyny Weterynaryjnej [otwórz]

-        Wydział Nauk Ekonomicznych [otwórz]

-        Wydział Nauk Społecznych [otwórz]

-        Wydział Nauk Technicznych [otwórz]

-        Wydział Nauki o Żywności [otwórz]

-        Wydział Prawa i Administracji [otwórz]

-        Wydział Rolnictwa i Leśnictwa [otwórz]

-        Wydział Sztuki [otwórz]

-        Wydział Teologii [otwórz]

 

 

Jeśli korzystasz z komputera, do rozglądania się posłuży ci kursor myszy, który wystarczy nakierować na film, wcisnąć lewy przycisk myszy i przesunąć w stronę interesującego cię kierunku.

Jeżeli korzystasz ze smartfona, wystarczy obrócić telefonem, aby rozejrzeć się wokół, możesz też przesunąć obraz palcem.

Jeżeli dysponujesz okularami 3D, możesz doznać pełni immersji i zanurzyć się w wirtualnym świecie niemal całkowicie! Na ekranie smartfona, w prawym rogu wyświetli się znaczek okularów 3D, po jego naciśnięciu film dostępny będzie w wersji stereoskopowej. Ta wersja przeznaczona jest do współpracy ze specjalnymi okularami. Dzięki wyświetlaniu obrazu z dwóch różnych kątów, uzyskasz w pełni trójwymiarowy efekt.

Aby cieszyć się takim efektem, nie musisz posiadać okularów kosztujących kilka tysięcy złotych, wystarczą specjalne uchwyty do telefonu, warte kilkanaście złotych.

Film możesz zatrzymać w każdym momencie, rozejrzeć się i przyjrzeć nowoczesnym urządzeniom w pracowniach i laboratoriach.