Zmagania wędkarskich gladiatorów

Bladym świtem, jeszcze niemal w egipskich ciemnościach, 16 maja zwarta grupa „podopiecznych” św. Zenona z Werony – patrona wędkarzy, stawiła się na pomostach Jeziora Kortowskiego.

Zważywszy na warunki pogodowe, szesnaścioro walczących (głównie z aurą i… własnymi słabościami) gladiatorów rozpoczęło rywalizację w X Akademickich Mistrzostwach w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku. Niepomni wichru i deszczu, uzbrojeni po zęby we wszystko, czego wędkarska dusza może zapragnąć, o godzinie 04:00 rozpoczęli bój o sławę i miejsce w historii Wydziału Nauk o Środowisku. Zawody odbyły się w dwóch turach po dwie godziny każda, na zmianę na pomostach spacerowym oraz żeglarskim. Zawodnicy losowali stanowiska, a po przygotowaniu sprzętu i zanęceniu, rozpoczęli wędkowanie. Po każdej turze złowione ryby były ważone, a następnie wypuszczane.

Oprócz sławy uczestnicy zawodów walczyli o znacznej wartości nagrody rzeczowe i puchary. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Dągowski, wyprzedzając Piotra Michalskiego oraz Jana Stasiaka. W zawodach brała udział tylko jedna białogłowa – Patrycja Wilga. Zdobywca tytułu wicemistrza Piotr Michalski wygrał również rywalizację w konkurencji „największa ryba zawodów”. Po zakończeniu wyczerpujących zmagań, zmęczeni i przemoknięci ale uśmiechnięci, wędkarscy gladiatorzy udali się na spotkanie integracyjne. A tam… oprócz grillowanej karkówki, kiełbasek i sałatek były… plany i buńczuczne zapowiedzi zwycięstw w przyszłorocznych mistrzostwach. Do zobaczenia za rok…!!!

Organizatorami mistrzostw były Wydział Nauk o Środowisku – fundator pucharów, Studenckie Koło Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb „FARIO” oraz Samorząd Studencki. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali sędzia główny – Szymon Kronowiecki i sędziowie sektorowi – Łukasz Nidecki i Daniel Rykowski. Organizatorzy nie mogliby wyróżnić zwycięzców cennymi nagrodami gdyby nie hojność sponsorów. Za wsparcie i promocję Wydziału Nauk o Środowisku pragniemy szczerze podziękować organizacjom branżowym: Polskiemu Towarzystwu Rybackiemu, Stowarzyszeniu Producentów Ryb Łososiowatych oraz Stowarzyszeniu Promocji Karpia „Pan Karp”. Ponadto dziękujemy właścicielom sklepów wędkarskich: „BASS”, „ESOX”, GULUS”, „KNAPP”, „OKOŃ”, „ŁOWISKONET”, „SKALAR” i „SEZON” jak również „GÓREK”, „WEEKEND” oraz hurtowni „DOZMES”.

ms

w kategorii