UWM w planetarium

Nie tylko ruch gwiazd i planet na niebie oglądać można w olsztyńskim planetarium. W jego holu pojawiła się, niczym kometa, fotograficzna wystawa o UWM.

Niezwykłą wystawę można oglądać w olsztyńskim planetarium. To okazja do przekrojowego spojrzenia na dzieje Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – informuje w swoim newsletterze olsztyński Urząd Miasta.

„Olsztyn i UWM są nierozerwalnie związane. Status miasta uniwersyteckie to prestiż, ale też odpowiedzialność. Nie sposób nie dojrzeć wpływu, który miasto ma na uczelnię, a uczelnia na miasto. (…) W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Warto przy tej okazji zajrzeć do olsztyńskiego planetarium. Wisi tam specjalna wystawa, związana z jubileuszowym rokiem.

- Ekspozycja stanowi element wkładu naszej instytucji w obchody jubileuszu uczelni - wyjaśnia Jacek Szubiakowski, dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

Na dwudziestu planszach można prześledzić dwadzieścia lat istnienia uniwersytetu. Jak zmieniała się uczelnia, jej otoczenie, architektura, jednostki.”

Wystawa zlokalizowana jest w holu planetarium przy al. Piłsudskiego 38. Będzie czynna do końca lutego. Potem, w marcu, będzie ją można oglądać w holu olsztyńskiego ratusza. W kolejnych miesiacach zobaczymy ja w dwu największych olsztyńskich centrach handlowych - "Aurze" i "Galerii Warmińskiej".

lek

w kategorii