UWM pamięta o profesorach seniorach

Rektor pakuje prezenty dla profesorów seniorów
Pandemia koronawirusa nadal trwa, ale władze uczelni nie zapominają o profesorach seniorach. Chociaż nie mogą spotkać się z nimi tradycyjnie i połamać opłatkiem - podtrzymują świąteczną tradycję i symboliczne upominki wysyłają do seniorów pocztą.

Wigilijne spotkania władz uczelni z emerytowanymi pracownikami naukowymi to wieloletnia tradycja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W trakcie uroczystej wspólnej wieczerzy nie brakowało kolędowania i łamania się opłatkiem. Profesorowie seniorzy otrzymywali także symboliczne świąteczne upominki.

Niestety, obostrzenia sanitarne z powodu pandemii koronawirusa już drugi raz nie pozwoliły zorganizować spotkania wigilijnego. I tym razem prezenty dotrą do rąk seniorów za pośrednictwem poczty.

Biuro Rektora przygotowało prawie 180 paczek ze słodyczami, uniwersyteckimi kalendarzami, zestawem piśmienniczym i ekologicznym brulionem z serii „Botanika". W przesyłce znalazły się również świąteczne kartki z życzeniami od rektora prof. Jerzego Przyborowskiego.

- Te spotkania opłatkowe były zawsze bardzo miłe, towarzyszyły im ogromne emocje. Czas pandemii sprawia jednak, że nie możemy się spotkać osobiście, ale nie zapominamy o naszych profesorach seniorach. Przez te paczki chcemy im przekazać, że nadal są członkami naszej społeczności akademickiej i zawsze myślimy o nich bardzo ciepło. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu – mówi rektor prof. Jerzy Przyborowski.

syla

 

w kategorii