UWM mocny w nauce i w ... sporcie

Karol Zalewski odbiera nagrodę
Karol Zalewski, biegacz, najlepszy polski sprinter, zawodnik klubu AZS UWM w 55. plebiscycie na najlepszego sportowca Warmii i Mazur zdobył 7. miejsce.

Organizatorem plebiscytu na najlepszego sportowca Warmii i Mazur jest „Gazeta Olsztyńska”. Wyniki ogłasza zawsze na balu sportowca. Tegoroczny odbył się 6 lutego. W tym roku w plebiscycie zwyciężył Marcin Malewski - piłkarz ręczny, olsztyniak.

Karol Zalewski - najlepszy polski sprinter to zawodnik klubu AZS UWM. Zajął w tym plebiscycie 7. miejsce. Znalazł się w nim po raz drugi z rzędu. W ub. r. był w nim 6. (na zdj. odbiera  nagrodę podczas zeszłorocznego balu). Karol to najlepszy polski sprinter już od paru sezonów. W 2015 r. został w Pradze halowym wicemistrzem Europy seniorów w sztafecie 4x400 m, a w lipcu - jako pierwszy specjalista od sprintów - obronił w Tallinie tytuł młodzieżowego mistrza Europy (200 m). Zdobył też srebro MME w biegu rozstawnym 4x400 m. Reprezentant kraju m.in. na mistrzostwach świata sztafet World Relay w Nassau (4. na 4x200 m) oraz na DME w Czeboksarach i MŚ w Pekinie. W kraju zdobył m.in. złoto na 200 m i srebro na 100 m podczas seniorskich, a także złoto na 200 m podczas młodzieżowych MP, a u progu sezonu – dwa złota halowych MP w Toruniu (200, 400 m).

Karol nie był obecny na balu, bo w tym samym czasie startował na zawodach w Finlandii. Nagrodę odebrała jego mama - Anna Zalewska.

Karol Zalewski - nie był jedynym przedstawicielem UWM wyróżnionym podczas tej uroczystości. Prof. Ryszard Górecki – rektor UWM odebrał od Jarosława Tokarczyka, prezesa grupy medialnej WM, wydawcy „Gazety Olsztyńskiej” specjalne podziękowania za wspieranie promocji osiągnięć sportowców reprezentujących Warmię i Mazury. Z tego tytułu rektor wręczył nagrodę Klaudii Rucie - najlepszemu sportowcowi akademickiemu w regionie ( na zdj. w galerii). Klaudia też jest członkinią klubu AZS UWM, instruktorką taekwondo WTF.

- W nagradzanej dziesiątce plebiscytu często znajdują się nasi sportowcy z AZS. Nasz uniwersytecki klub jest jednym z najlepszych ze wszystkich uczelni publicznych w Polsce – powiedział rektor „Gazecie Olsztyńskiej”.

Świadczy o tym nie tylko obecność Karola Zalewskiego oraz Klaudii Ruty w plebiscytowej czołówce. KS AZS UWM podobnie jak rok wcześniej, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji sportu młodzieżowego za 2014 r. w województwie warmińsko-mazurskim. Nie znamy jeszcze wyników klasyfikacji za rok 2015, ale dzięki Karolowi liczymy na to, że chyba w niej nie spadnie. Natomiast w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski na ok. 160 klubów akademickich z całej Polski nasz jest na miejscu 16.

Klub AZS UWM jest znany z tego, że jest mocny w lekkiej atletyce, żeglarstwie, pływaniu, taekwondo olimpijskim i oczywiście w piłce siatkowej. Dzięki bogatej bazie sportowej uczelnia zapewnia dobre warunki rozwoju nie tylko sportowcom wyczynowym, ale wszystkim studentom uprawiającym sport.

Fot. Gazeta Olsztyńska                                                                                                                                                                                                                                                 lek

                                                                                                                                        

 

w kategorii