Studencie - zamieszkaj w Kortowie

akademik
Rozpoczynasz lub kontynuujesz studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i zastanawiasz się, gdzie zamieszkać? Wybierz jeden z domów studenckich znajdujących się w Kortowie i nie trać czasu na dojazdy na uczelnię.

Kortowo, czyli miasteczko akademickie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zgodnie uznawane jest za najpiękniejszy kampus akademicki w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie. To tu znajduje się 10 akademików, w których możesz zamieszkać. To doskonała alternatywa dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy na uczelnię i cenią sobie kontakt z przyrodą.

- Większość domów studenckich położona jest w parku nad Jeziorem Kortowskim. Kilka akademików znajduje się na Kortowie II nad Jeziorem Starodworskim. Z niemal wszystkich jest nie dalej niż 200 m do jeziora. Aby dojść na uczelnię również wystarczy kilka minut. Zatem są to idealne warunki nie tylko do nauki, ale także do aktywnego spędzania wolnego czasu – przekonuje dr Cezary Kurkowski, prezes Fundacji „Żak".

Oprócz tego w Kortowie znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do życia. Są tu sklepy, banki, przychodnia lekarska, poczta, biblioteka, stołówki, pizzeria i kluby nocne. Możesz również skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego, fryzjerskiego i kupić kwiaty w kwiaciarni.

- Ogromnym atutem Kortowa jest infrastruktura sportowa. Można skorzystać z pływalni, pograć w tenisa, piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę, a także jeździć konno. Nie brakuje siłowni, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Można też wypożyczyć sprzęt wodny, np. kajak czy rower wodny – mówi dr Kurkowski.

Kortowskie akademiki pomieszczą ponad 2 tys. studentów. Do wyboru są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Są one w pełni umeblowane, posiadają lodówkę, a także dostęp do Internetu. Oprócz tego w domach studenckich znajdują się pralnie, suszarnie, sale telewizyjne, pokoje cichej nauki i sale sportowe. Akademiki dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych i w większości z nich znajduje się winda.

- Cały czas wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów i modernizujemy nasze domy studenckie. Powoli standardem stają się pokoje dwuosobowe z łazienką. W tym roku rozpoczął się remont DS2, a już niedługo rozpoczynamy modernizację kolejnego obiektu – podsumowuje dr Kurkowski.

Osoby już studiujące na UWM mogą złożyć wniosek o miejsce w domu studenckim do 10 września. Dla tegorocznych kandydatów i studentów pierwszego roku rekrutacja do akademików rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do 10 września.

syla

w kategorii