Plebiscyt Belfer UWM 2021 dobiega końca. Na kogo możemy głosować?

Już tylko do środy (19 stycznia) do godziny 15 można oddawać głosy na najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wspólnie z Radiem UWM FM sprawdziliśmy, kim są nominowani i jak postrzegają swoją pracę.

20 grudnia poznaliśmy nazwiska osób, które głosami społeczności akademickiej zostały wybrane najlepszymi belframi na swoich wydziałach. To już duży sukces i wyróżnienie, ale… stawka rośnie, a wraz z nią także emocje. Tak jak dla artystów wysoką wartość ma nagroda od publiczności, tak dla wykładowców naszego Uniwersytetu zaszczytem może być przecież tytuł Belfra UWM przyznawany przez studentów. Plebiscyt jest też doskonałą okazją do tego, by dostrzec i docenić prostudencką postawę oraz kompetencje dydaktyczne kadry UWM.

Głosować na swojego faworyta można raz dziennie, aż do 19 stycznia, do godz. 15. Żeby wyrazić swoje poparcie, trzeba skorzystać z przeznaczonej do tego strony internetowej. Należy się do niej zalogować za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, a następnie wybrać kandydata godnego tytułu Belfra UWM.

O tym, kto okaże się najlepszym nauczycielem akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przekonamy się podczas uroczystej gali. Wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia o godz. 19 i będzie transmitowana w Internecie. Gościem specjalnym gali będziesz Łukasz Jemioła, wokalista i songster specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Wśród swoich osiągnięć artystycznych wymienia on m.in. projekty, przy których współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy: „Wieczorem” (z muzyką do poezji Józefa Czechowicza) czy „Mów spokojniej” (z poezją Adama Zagajewskiego).

Plebiscyt na Belfra UWM na stałe wpisał się w kalendarz roku akademickiego. Jego inicjatorem było Radio UWM FM, ale w kolejnych latach organizacją zajął się już samorząd studencki. W minionym roku zwycięzcą plebiscytu został dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Dziennikarze Radia UWM FM spotkali się z nominowanymi do tytułu nauczycielami akademickimi. Zapraszamy do posłuchania rozmów i głosowania!

Rozmowy Radia UWM FM z nominowanymi do tytułu Belfra UWM 2021:

Wydział Bioinżynierii Zwierząt – dr hab. inż. Tomasz Mituniewicz, prof. UWM

Wydział Biologii i Biotechnologii – dr Olga Jabłońska