Obraz mówi więcej

Jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów. Tak mów stare przysłowie a także najnowsze badania naukowe. W roku jubileuszowym UWM, podejmując różne okolicznościowe działania promocyjne, postanowił więc przemówić do społeczeństwa także za pomocą obrazu.

Uniwersytet zaprosił zatem do współpracy olsztyńską Telewizję Kopernik. To młoda stacja telewizyjna, w której pracują młodzi ludzie. Ma ona kanał w Internecie, na którym zamieszcza swoje produkcje filmowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom UWM TV Kopernik na swoim kanale zamieściła specjalny uniwersytecki serwis.

Obecnie można na nim oglądać filmy powstałe w związku z jubileuszem 20-lecia UWM. Są to 2 filmy pokazujące historię UWM, jeden o współpracy międzynarodowej uczelni, o wymianie studenckiej z programu Erasmus, o jubileuszu Uniwersyteckiej Orkiestry Dętej. Poza tym znajdziemy na tym kanale także inne filmy związane z Uniwersytetem. Będzie ich więcej, bowiem przygotowywane są następne. Filmy TV Kopernik montuje, korzystając z bogatych materiałów archiwalnych uniwersyteckiej TV Kortowo i we współpracy z redakcją „Wiadomości Uniwersyteckich”.

Dlaczego UWM zdecydował się na współpracę z telewizją internetową, a nie ze stacją nadającą za pośrednictwem satelity lub stacją publiczną?

- Internet umożliwia nam dotarcie do dużo większej grupy widzów. Materiały są dostępne o każdej porze i z każdego miejsca na Ziemi. Zależy nam na młodych ludziach, a wszelkie badania dowodzą, że młode pokolenie coraz mniej korzysta z tradycyjnej telewizji. W ślad za nimi idą starsze generacje, które z chęcią korzystają z bogactwa i możliwości Internetu. – wyjaśnia Wioletta Ustyjańczuk, kierowniczka Biura Mediów i Promocji UWM.

Wszystkie materiały znajdujące się w serwisie UWM TV Kopernik można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWUI_NCgx9G_NUhpJVL9J317iovmAZX6L

lek

w kategorii