Najpopularniejszy sportowiec jest z AZS UWM

Konrad Bukowiecki na tle flagi Polski
Konrad Bukowiecki - kulomiot, zawodnik AZS UWM został zwycięzcą 60. Plebiscytu na 10 najpopularniejszych sportowców województwa warmińsko-mazurskiego.

Deszcz wyróżnień spadł na zawodników i trenerów związanych ze sportem uniwersyteckim podczas jubileuszowej 60. edycji Plebiscytu na 10 najpopularniejszych sportowców województwa warmińsko-mazurskiego. Gala plebiscytowa odbyła się 12 czerwca.

Konrad Bukowiecki zwycięzca tegorocznej edycji plebiscytu - kulomiot AZS UWM Olsztyn to halowy wicemistrz Polski oraz brązowy medalista mistrzostw kraju na otwartym stadionie z Włocławka. Poza tym w 2020 roku wygrał halowy mityng Orlen Cup w Łodzi oraz zajął 2. miejsce w World Athletics Indoor Tour w Madrycie. Tytuł najlepszego sportowca Warmii Mazur zdobył również w 2017 roku. Konrad jest teraz za granicą, więc nagrodę odebrał Ireneusz Bukowiecki, jego ojciec oraz trener.

Robbert Andringa - znakomity siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn, w którym gra od 2017 roku, zajął w tym plebiscycie 4 miejsce. Robbert jest medalistą mistrzostw Holandii i Belgii, a poza tym na swoim koncie ma zdobycie Pucharu i Superpucharu Belgii.
Robbert obecnie gra i trenuje z reprezentacją Holandii, dlatego nagrodę w jego imieniu odebrał Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS.

Miejsce 6. zajął również siatkarz plusligowego Indykpolu AZS Olsztyn - Mateusz Poręba. Mateusz to młody i wielce obiecujący siatkarz. Jego potencjał dostrzeżono już we Włoszech, gdzie w ostatnim sezonie spędził kilka miesięcy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z tej mąki będzie chleb – tak możliwości Mateusza oceniają siatkarscy fachowcy.

Klubem Roku został Warmińsko-Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters. Jego prezesem jest Krystyna Pieczulis-Smoczyńska, nauczycielka akademicka Studium Wychowania Fizycznego Sportu, członkini AZS UWM odnosząca sukcesy biegaczka. Członkiem tego klubu jest także Maciej Grzyb - dziesięcioboista, pracownik SWIS. Warmińsko-Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters działa od 5 lat i to z olbrzymimi sukcesami, bowiem rocznie jego zawodnicy zdobywają około 30 medali. Poza tym mastersi z naszego województwa dwukrotnie zostali drużynowymi mistrzami Polski województw, w pobitym polu zostawiając taką potęgę, jaką jest Mazowsze. Obecnie w klubie trenuje 25 zawodników w kategoriach wiekowych od 45 do 75 lat.

Najpopularniejszym Sportowcem Akademickim został Łukasz Cudnoch z AZS UWM. Łukasz to specjalista od olimpijskiej wersji taekwondo. Pomimo młodego wieku już 2 razy z rzędu został mistrzem Polski seniorów. Jego marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Łukasz obecnie jest na zgrupowaniu w Meksyku, więc w jego imieniu nagrodę odebrała Dorota Cudnoch, jego mama.

Ponadto redakcja sportowa "Gazety Olsztyńskiej" zdecydowała się wręczyć specjalne wyróżnienie Andrzejowi Grygołowiczowi – trenerowi siatkarzy AZS UWM, którzy niedawno zdobyli brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. Akademicy z Kortowa i 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

lek, źródło Gazeta Olsztyńska