Na Wydziale Nauk Społecznych będą dyskutować o dialogu międzypokoleniowym

Na Wydziale Nauk Społecznych UWM naukowcy i eksperci z całej Polski będą dyskutowali o dialogu międzypokoleniowym w kontekście kultury popularnej i szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym” to wydarzenie cykliczne - w tym roku odbędzie się już IX edycja. Tematem wiodącym będzie dobrostan: zdrowie i bezpieczeństwo człowieka dorosłego

Dr Kinga Lisowska z Katedry Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej WNS oraz wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji, podkreśliła, że wydarzenie będzie miało charakter interdyscyplinarny. 

W konferencji wezmą udział przedstawiciele różnych ośrodków naukowych w Polsce reprezentujący różne obszary badań. Będą m.in. lekarze, pedagodzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych czy szkół. W tej chwili w dyskursie o edukacji i integracji międzypokoleniowej obecny jest przede wszystkim temat tego, jak poszczególne pokolenia postrzegają dane aspekty kulturowe. Dyskutuje się o tym, jak wyglądają np. spotkania najstarszego pokolenia z najmłodszym. Wszystko to trzeba odnieść do nowych technologii, dużej roli mediów społecznościowych w życiu młodych ludzi itd. Myślę, że przede wszystkim o tym będziemy dyskutować podczas naszej konferencji - mów dr Kinga Lisowska w rozmowie z "Wiadomościami Uniwersyteckimi". 

Konferencja będzie odbywała się w formule on-line. Organizatorzy postanowili pozostać przy obradach zdalnych, które dwa lata temu wymusiła pandemia. 

Termin: 17 listopada br. 

Organizatorzy: Katedra Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej, Koło Naukowe Geragogów, Koło Naukowe Pedagogów Specjalnych. Współorganizator: Uniwersytet Międzypokoleniowy przy WNS UWM.

Szczegółowy program obrad oraz więcej informacji można znaleźć TUTAJ