Kortowiada znów najlepsza w Polsce

Parada studencka na mieście
Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostały uznane za najlepsze w 2017 roku. Nagrody ProJuvenes wręczono 25 listopada podczas gali zorganizowanej przez Parlament Studentów RP.

Nagrody ProJuvenes to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Są przyznawane od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw. Tegoroczna V Jubileuszowa Gala Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes” odbyła się 25 listopada w gmachu Politechniki Warszawskiej. Wzięło w niej udział kilkaset osób, w tym przede wszystkim przedstawiciele samorządów studenckich i organizacji młodzieżowych.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie miał w tym roku szansę na dwie statuetki. W kategorii "Studencki Projekt Roku" nominowany był plebiscyt Belfer UWM. Nagrodę w kategorii "Juwenalia" zdobyła natomiast Kortowiada. I jak podkreślił Tomasz Tokarski - przewodniczący Parlamentu Studentów RP ogłaszający werdykt - o wyniku zadecydowały głosy studentów. Kapituła wybrała bowiem juwenalia lubelskie. Ostateczny wynik jest jednak wypadkową tych dwóch opinii.

Kortowiada za najlepsze juwenalia w Polsce została uznana po raz drugi.

Źródło: Radio UWMFM