Jubileuszowy turniej tenisa ziemnego

zawodnicy turnieju
Aż trzy jubileusze towarzyszyły tegorocznemu turniejowi tenisa ziemnego na korcie profesorskim w Kortowie. W ten sposób obecni i emerytowani pracownicy UWM pożegnali sezon letni.

Jak co roku na korcie profesorski w Kortowie odbył się deblowy turniej tenisa ziemnego. Wzięli w nim udział oprócz obecnych i emerytowanych pracowników UWM także zaprzyjaźnieni tenisiści. Impreza rozgrywana w formule „rosyjskiej ruletki", czyli do 3 zwycięskich „tie breaków", jak zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Turniej tenisa ziemnego to tradycyjne pożegnanie z sezonem letnim. Zawsze dedykowane jest komuś z grona członków tzw. klubu kortu profesorskiego. W tym roku turniej był potrójnie jubileuszowy, ponieważ tenisiści świętowali 10-lecie imprezy, 55-lecie gry tenisowej profesora Zdzisława Żbikowskiego oraz jego 80. urodziny.

Prof. Żbikowski jest nazywany „nestorem" profesorskiej grupy tenisistów i posiada wiele przywilejów, m.in. możliwość wyboru partnera do gry deblowej. Jest też jednym z najbardziej systematycznych graczy uczęszczających na kort codziennie w sezonie letnim i regularnie w sezonie halowym. Jako jedyny z całej grupy radzi sobie świetnie w grze używając zarówno prawej jak i lewej ręki przy przebijaniu piłek. Praktycznie w ogóle nie gra „back handem".

Turniej został zorganizowany przez SWFiS. Nad przebiegiem zawodów i koleżeńskim spotkaniem po imprezie czuwała mgr Krystyna Pieczulis-Smoczyńska.

Wyniki turnieju:

1 miejsce - Przemysław Sobiech / Władysław Nowosielski.
2 miejsce - Mirosław Baranowski / Krzysztof Bartnikowski.
3 miejsce - Lech Smoczyński / Mirosław Mackiewicz.
4 miejsce - Ryszard Kowalczyk / Tadeusz Szarejko.
5 miejsce - Władysław Chojnowski / Lech Zdzisław
6 miejsce - Mirosław Bałko / Rafał Szarejko

KP-S

 

w kategorii