Dwa puchary dla AZS UWM w trójboju siłowym

zawodnicy i zawodniczki AZS UWM
Zawodnicy AZS UWM Olsztyn mimo trudnych warunków spowodowanych pandemią koronawirusa spisali się doskonale podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym. Do Olsztyna przywieźli dwa puchary.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym odbyły się w dniach 28-30 sierpnia w Katowicach. Nasi studenci przywieźli do Olsztyna dwa puchary w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn i dodatkowo brązowe krążki.

Zarówno zawodniczki jaki i zawodnicy uplasowali się na trzecim miejscu. Wyżej od UWM były: UJ Kraków i UAM Poznań zajmujący 1 miejsce. Znaleźć się w tak doborowej stawce uniwersytetów to duży sukces, tym bardziej że ze względu na panującą pandemię zawody zostały przeniesione z maja na koniec sierpnia. Zawodnicy przygotowywali się do nich w nieco odmiennych warunkach i nie mogli brać udziału w kontrolnych startach. Utrzymać formę pomagał im Krzysztof Głębocki, były student i zawodnik AZS UWM, który jak zawsze wspierał grupę podczas treningów.

Zawody przebiegały w miłej atmosferze a organizator zastosował wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi. Zawodnicy bez problemów dostosowali się do wszelkich zaleceń, co wpłynęło na całokształt imprezy.

Nasza uczelnia po raz kolejny brała udział w zawodach zorganizowanych przez Uniwersytet Śląski i śmiało można stwierdzić, że Katowice są nam życzliwe, chętnie wrócimy tam za rok po kolejne sukcesy, czego całej ekipie sekcji trójboju życzy opiekun mgr Krystyna Pieczulis-Smoczyńska.

KP-S