Campus Polska Przyszłości na UWM

rektor UWM i Rafał Trzaskowski stoją obok siebie
To właśnie nasze miasteczko studenckie UWM w Olsztynie, wybrał Rafał Trzaskowski na promocję swojego nowego projektu „Campus Polska Przyszłości".

„Campus Polska Przyszłości”, to inicjatywa skierowana do polskiej młodzieży, która chcę się angażować w tworzenie wizji Polski zgodnej z wyobrażeniami młodych. Tysiąc osób, które zgłoszą się do tego przedsięwzięcia przez tydzień na przełomie sierpnia i września tego roku będzie w Kortowie dyskutować o wizji Polski przyszłości. Do tych dyskusji będą zapraszani nie tylko ludzie polityki i przedstawiciele samorządów, ale też reprezentanci kultury, sportu, ekologii tak, by krąg tematyki, którą podejmuje młodzież była jak najszersza.

Dlaczego właśnie Kortowo?

- Wybraliśmy piękny kampus. Proszę spojrzeć dookoła jaki tu potencjał – podkreślił Rafał Trzaskowski, który wcześniej zwiedził miasteczko akademickie w towarzystwie rektora UWM, Jerzego Przyborowskiego.

Rektor UWM podkreślił, że Uniwersytet jest doskonałym miejscem do rozwijania takich wartości jak demokracja i praworządność, a to właśnie stawia sobie za cel planowane wydarzenie. Nasza Uczelnia jest platformą, na której mogą współistnieć różne wartości, jest miejscem jak najbardziej wpisanym w inicjatywę angażowania młodych. Kortowski kampus jest zawsze przyjazny, bezpieczny, odpowiedni do tego, aby zadbać o dobry stan umysłu, ducha i ciała – zapewnił rektor. Cieszę się, że latem pojawią się w Kortowie znamienici ludzie, którzy swym życiem dowodzą, że właśnie te wartości są dla nich najważniejsze. Warto poświęcić się dla budowania lepszej przyszłości – podkreślił rektor Jerzy Przyborowski.

- Ambitnie staramy się intensywnie rozwijać. Pokonywać wszystkie przeszkody. Inwestujemy w rozwój regionu. Nie ma rozwoju bez młodych ludzi – przyznał obecny podczas spotkania marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

- Nie mam wątpliwości, że tego lata w stolicy Warmii i Mazur wykuwać się będą innowacyjne idee, które wpłyną na losy naszego kraju – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Rektor UWM pogratulował także Rafałowi Trzaskowskiemu inicjatywy i podziękował za wybór kortowskiego kampusu na miejsce inauguracji „Campusu Polska Przyszłości” oraz organizację tego wydarzenia na przełomie sierpnia i września.

W uroczystości, która odbyła się 5 maja na plaży kortowskiej wziął udział m.in. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna i Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa oraz wielu dziennikarzy mediów regionalnych i ogólnopolskich.

lek