Bernadetta Darska ponownie wśród czołowych influencerów książkowych

dr hab. B. Darska
Dr hab. Bernardetta Darska, krytyczka literacka, wykładowczyni w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM ponownie w gronie polskich influencerów książkowych.

Literaturoznawczyni dr hab. Bernadetta Darska prowadzi blog „Nowości książkowe”. Po raz kolejny została doceniona za swoją działalność w zakresie promowania czytelnictwa. W prestiżowym gronie najbardziej wpływowych twórców internetowych, którzy promują literaturę umieścił ją Portal "Granice.pl", który co roku 31 sierpnia podczas Dnia Blogów opracowuje listę czołowych polskich influencerów książkowych.

"Dzięki opiniom na swoim blogu Bernadetta Darska skłania do debaty i krytycznoliterackiego spojrzenia na książki należące do popkultury" - podkreślają twórcy rankingu.

Nasza literaturoznawczyni została także zaproszona do jury, które wyłoni zwycięzcę pierwszej edycji konkursu Grand Press - Książka Reporterska Roku. Konkurs organizują magazyn „Press” oraz Fundacja Grand Press. Jury, w składzie którego znaleźli się także Piotr Bratkowski, Roman Kurkiewicz, Cezary Łasiczka i Beata Stasińska nagrodzi autorów najlepszych książek reporterskich, które ukazały się od 1 czerwca 2019 roku do 31 lipca 2020 roku.

W październiku minionego roku dr hab. Bernardetta Darska otrzymała PIK-owy Laur za swój blog "Nowości książkowe". Dr hab. Darska prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej UWM w Olsztynie. Na swoim profilu facebookowym prowadzi też akcję "Wirus czytania".

- „Wirus czytania" to nowy projekt na czas izolacji, a może i dłużej. Bo "wirus" powiązany z rozprzestrzenianiem się i potraktowany jako metafora w kontekście czytania może być czymś pozytywnym - przekonuje literaturoznawczyni i blogerka.

Bloga promującego czytelnictwo dr hab. Darska prowadzi już 9 lat. Recenzji książkowych dr hab. Bernardetty Darskiej można słuchać także w Kortowskim Tygodniku Literackim na antenie Radia UWM FM.

Opr. mah, źródło: Gazeta Olsztyńska